Rodzaje ubrań dla kobiet o sylwetce odwróconego trójkąta.

Każda kobieta jest jedyna w swoim rodzaju, ma własne ciało, dlatego tak ważna jest praca projektantów i specjalistów mody, którzy tworzą kreacje na miarę. Jednakże, ponieważ nie zawsze jest to możliwe, ze względu na przetrwanie przemysłu, powszechne jest kategoryzowanie różnych organów według ogólnych standardów. Wyróżnia się pięć typów kobiecego ciała: jabłko lub owal, trójkąt, klepsydra, odwrócony trójkąt i prostokąt. Dziś pokażemy Ci kilka wskazówek, jak wybrać ubrania dla typu ciała odwrócony trójkąt.

Co to jest sylwetka odwróconego trójkąta?

Kobiety o sylwetce odwróconego trójkąta mają figurę z widoczną różnicą w proporcjach między górną i dolną częścią ciała. Plecy są szerokie, a odległość między ramionami jest duża, większa niż szerokość bioder. Ramiona są zwykle o 5% szersze niż reszta ciała.
Ciała tego typu zaczynają się zwężać w klatce piersiowej i osiągają swoje minimum w biodrach i nogach. Są to kobiety, które mogą szybko zyskać mięśnie i mają atletyczną budowę.
Nogi są zazwyczaj smukłe, a pośladki nie mają dużej objętości. Nazywa się to odwróconym trójkątem, ponieważ sylwetka jest wizualizowana jako V, czyli jako odwrócony trójkąt. Krzywe są słabo zdefiniowane. Jest to typ figury, który posiada wiele kobiet, więc nie jest to duży problem, jeśli chodzi o znalezienie stylowych ubrań.

Podstawowe wskazówki.

Jednym z kluczy w odwróconym trójkącie i ubrania do noszenia jest zdecydować się na ubrania z bardziej luźne w tułowiu, które generują asymetryczne cięcia na górze. W tym samym czasie, konieczne jest dodanie objętości w dolnej części bioder z nadrukami, brokatem i cekinami.

Górna część sylwetki.

Chodzi o to, aby nie skupiać uwagi na najszerszej części sylwetki, czyli ramionach i plecach. To zachęca do korzystania z bluzek, topów i T-shirtów z dekoltem w kształcie litery V, który może być z przodu lub z tyłu.
Raglanowe, japońskie lub kimonowe rękawy to kolejna opcja. Ramiączka są możliwe, ale tylko jeśli są szerokie, ponieważ wąskie ramiączka dają odwrotny efekt. Kurtki powinny być długie, sięgające do bioder. Jeśli chodzi o dobór kolorów, priorytetem są proste, gładkie wzory, w stonowanych, ciemnych kolorach.
Jeśli zazwyczaj nosisz sukienki, najlepszym wyborem będzie wybór wzorów o rozkloszowanym kroju, które mają odrobinę falbany. Chodzi o to, aby dodać objętości do dolnej części sukienki i osiągnąć właściwą równowagę do wyglądu z tylko jednego kawałka. Ciekawą opcją jest nasza zapinana na guziki sukienka Vichy, lub z plisowanymi bokami.

Dolna część sylwetki.

Spodnie dla ciała w kształcie odwróconego trójkąta są zgodne z opisanym powyżej schematem z objętością w dolnej części. W ten sposób interesujące jest noszenie ubrań o jaskrawych kolorach i nadrukach, podejmowanie ryzyka.
Spodnie z rozszerzanymi nogawkami wydłużają nogi i nadają sylwetce objętości. Jeśli szukasz bardziej formalnego i eleganckiego stroju, plisowane spodnie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ nadają szerokości nogom i podkreślają talię.
Spodnie Capri to kolejna alternatywa, która daje dobry efekt. Można je nosić z kozakami w chłodniejszych miesiącach roku oraz z odkrytymi butami na wiosnę i lato.
Jeśli chodzi o spódnice, podstawowym założeniem jest uzyskanie projektów, które nadają polot, czy to plisowane, lub z kieszeniami. Spódnice maxi i midi z lekkich materiałów to kolejna opcja. Chodzi o to, aby dodać ruchu, podkreślić talię i stworzyć objętość w biodrach, aby zrównoważyć rozmiar ramion i pleców.

Podstawowym założeniem przy ubieraniu kobiety o sylwetce w kształcie litery V, odwróconego trójkąta jest dobór ubrań, które podkreślają dolną część talii, tworząc symetrię z górną częścią ciała. W całym tym obszarze należy unikać bardzo sztywnych ubrań. Podsumowaniem jest to, że każda kobieta powinna czuć się wyjątkowa i niepowtarzalna, bez względu na standardy urody. Jednak pomysł ten nie jest sprzeczny z faktem, że istnieje typ odzieży dla odwróconego trójkąta ciała, który jest bardziej zgodny z kanonami mody.