Czy można zarobić na sprzedaży używanej odzieży?

Sprzedawanie używanej odzieży staje się coraz popularniejszym sposobem na poszukiwanie dodatkowego zarobku. Niestety nie zawsze będzie on skuteczny. Na portalach ogłoszeniowych i serwisach sprzedażowych jest cała masa ofert, coraz więcej osób zajmuje się bowiem sprzedażą, a osób chętnych na zakup nie przybywa. Inwestując w biznes tego typu, trzeba pamiętać, że nie przyniesie on sporych dodatków do domowego budżetu.

Koszt ubrań nigdy się nie zwróci


Jeśli planujesz sprzedawać swoje używane ubrania, musisz nastawić się na to, że nie będziesz w stanie na nich zarobić. Odzież noszona nie może być wystawiona za więcej, niż została kupiona, nawet jeśli jest marki ciężko dostępnej w Polsce. Klient zawsze będzie wolał kupić dla siebie coś nowego, nawet dopłacając za wysyłkę z zagranicy. Zarobić można, sprzedając używaną odzież z second-handów, ale taki biznes wymaga sporych nakładów pracy i czasu, do tego w ubrania trzeba najlepiej zainwestować, a nikt nie może zagwarantować Ci, że zostaną one kupione. Dużych zysków na pewno za szybko z tego nie będzie.

Nie masz gwarancji, że ubrania się sprzedadzą


To dość oczywisty punkt, ale wiele osób nie bierze go pod uwagę. Zazwyczaj wystawiają coś na portalu ogłoszeniowym, jest się dobrej myśli i oczkuje się, że towar szybko pójdzie. W rzeczywistości rzadko zdarza się, żeby osoba zainteresowana znalazła się szybciej, niż w przeciągu miesiąca. To dlatego, że wiele innych sprzedawców oferuje dokładnie to samo, często za mniejsze pieniądze albo z opcją dodania gratisu. Doświadczeni użytkownicy są promowani przez portal, bo są dla niego gwarancją przychodów i zadowolonych kupujących. Nowe konta zawsze będą miały pod górkę, szczególnie jeśli nie chcą płacić za promocję swoich ogłoszeń.

To dobry sposób na odświeżenie garderoby


Sprzedawanie swoich ubrań to bardzo dobry sposób na pozbycie się z szafy ubrań w dobrym stanie. Nie należy myśleć o tym jednak jak o biznesie, który ma szansę na stanie się głównym źródłem utrzymania. Używana odzież nie jest towarem luksusowym ani szczególnie używanym. Kupuje się ją dlatego, że jest tania i ekologiczna, ale nikt nie ma do niej szczególnego sentymentu. Nie zakładaj, że każdy użytkownik rzuci się na twoje ogłoszenia jak na świeże bułeczki. Czekaj cierpliwie, dodawaj nowe ogłoszenia, a być może Ci się poszczęści. Ale pozyskanie pierwszych klientów będzie nużącym i wymagającym czasu procesem.

1 thought on “Czy można zarobić na sprzedaży używanej odzieży?

  1. Większą popularnością cieszą się markowe ciuchy. Takie można sprzedać szybciej niż w miesiąc.

Comments are closed.