Jak kobieta w dojrzałym wieku powinna ubrać się na wesele?

W przyjęciach weselnych bierzemy udział bardzo chętnie, zawsze wtedy, gdy zaprosi nas ktoś bliski. Zdecydowanie najczęściej bawimy się przy takich okazjach, gdy jesteśmy młodzi. Później również bywamy zapraszani na wesela naszych sióstr, braci, chrześniaków czy siostrzeńców. Gdy kobiety przekroczą pewien wiek, dużo staranniej dobierają weselne kreacje, bo chcą wyglądać pięknie, elegancko i stosownie do wieku. Choć w sklepach królują przede wszystkim ciekawe i modne sukienki dla młodych dziewczyn, to i panie w wieku dojrzałym mogą się stosownie ubrać na wesele, powinny jednak pamiętać o zachowaniu kilku zasad.


Jak powinna wyglądać weselna kreacja kobiety dojrzałej?


Panie w wieku średnim i starszym powinny unikać sukienek bardzo krótkich i odsłaniających zbyt wiele ciała. Nie oznacza to jednak, że nie mogą one znaleźć dla siebie ładnej sukienki na wesele. Wybierając takie sukienki należy stawić na modele o długości sąsiadującej z kolanami. Pominąć należy jedynie modele z bardzo głębokimi dekoltami, zarówno z przodu jak i z tyłu. Jeśli chodzi o kolory to wszystkie są dozwolone a w okresie letnim sukienka nie musi być jednolita, bo można wybrać model w kwiaty czy w grochy. Jeśli kobieta w wieku dojrzałym chce założyć sukienkę z odsłoniętymi ramionami to warto aby w komplecie z nią występował pasujący żakiet, bolerko czy szal. Panie dojrzałe na wesele mogą wybierać sukienki koronkowe, satynowe, bawełniane czy żakardowe. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrały model z falbanami czy niewielkimi przeźroczystościami. Bardzo dobrze w tym wieku sprawdzają się sukienki ołówkowe oraz sukienki o kroju kopertowym. Na wesele z powodzeniem można też założyć długą suknię z rozcięciem.


Co jest ważne oprócz sukienki?


Dojrzała kobieta, która wybiera się na wesele powinna zadbać nie tylko o sukienkę ale także o całość swojego wizerunku. Z pewnością warto udać się do fryzjera i do dobrej kosmetyczki. Do sukienki zakładamy buty na obcasie, jednak nie musi on być przesadnie wysoki, wystarczy obcas 6 cm. Dopełnieniem będzie gustowna biżuteria na przykład z bursztynu albo z pereł.